Měření velikosti prstenů

Nejpřesnější velikost prstenu je velikost jeho vnitřního obvodu v milimetrech. V některých zemích je udávána také velikost průměru prstýnku, ale změření obvodu je přesnější.

Nejpřesněji zjistíte velikost změřením obvodu prstu ve zlatnictví - DOPORUČUJEME

Velikost prstenů nejlépe zjistíte tak, že zajdete do zlatnictví, kde vám změří prsty kalibrovanou měrkou. Tato služba je většinou bezplatná. Sice to stojí chvíli času, ale ušetří vám to čas a problémy spojené s nákupem nesprávné velikosti.

Nezapomeňte:

  • Obvod vašich prstů se časem mění. Velikost, kterou jste měli před lety už nemusí být správná.
  • Obvod prstu levé a pravé ruky může být rozdílný.
  • Obvod prstu v těhotenství bývá větší.
  • Ideální čas pro měření je odpoledne a večer - prsty přes den mohou mírně otékat.

 

Domácí měření obvodu prstu

V případě, že není možné nechat si změřit velikost prstenů u odborníků, můžete si změřit odvod prstu i v domácích podmínkách. Velikost měříme na nataženém prstu nejlépe tak, že vystřihneme proužek papíru, volně ho omotáme kolem prstu a označíme si obvod prstu. Obvod změříme přesným měřidlem. U prstenů širších jak 5 mm je vhodné připočíst jeden milimetr. Snubní prsteny Primossa z naší nabídky mají vnitřní soudkovitý tvar (bombírování), proto se dobře nandavají i sundavají a jsou příjemné na nošení, přesto je přesná velikost velmi důležitá. Nezapomeňte, že například krejčovské textilní metry nemusí být na měření malých vzdáleností dostatečně přesné.

Domácí měření ve 4 bodech

  1. ustřihněte proužek papíru
  2. omotejte ho kolem prsteníčku
  3. označte obvod prsteníčku
  4. změřte označenou velikost v milimetrech
    (například obvod 54 mm = velikost číslo 54)
×